Yaşam

18 yıl sonra şüpheli bir ölüm daha: Eşini öldürdükten sonra intihar etti, baldızı evinde ölü bulundu

İhsan Vardal, eşi 18 yıl önce Nebile VardalÖldürüldükten sonra intihar etti.

Sabah gazetesinden Atakan Irmak haberlere50 yıllık eşi Alzheimer hastası Nebile Vardal’ı 18 Ekim 2005’te acı çekmemek için öldürdükten sonra intihar eden eski Profilo Holding Genel Koordinatörü. kaydeden İhsan Vardal bu sefer baldızı şüpheli bir şekilde öldü. Etkinlik 19 Ağustos 2022’de olmuş. 80 yaşındaki Güner Özakın’ın yer aldığı ekipte sağlık sorunları yaşanıyordu. Aile, Özakın’a evinde rahat bakılabilmesi için Güllü P.’yi bakıcı olarak tuttu.

Bacakları şişmeye başladı

2016 yılında kalbine giden damarlardan birinin tıkalı olduğunu fark eden doktorlar, Güner Akın’a bazı tetkiklerin ardından kan sulandırıcı ve damar genişletici ilaçlar verdi. Hemşire Güllü P. ise yaşlı kadının hem bakımından hem de ilaçlarının düzenli verilmesinden sorumluydu. Bir süre sonra Güner Özakın’ın bacaklarında şişlik meydana geldi. Yurtta tedavi altına alınan yaşlı kadına doktoru tarafından ilaçlarını artırması önerildi.

Güner Özakın’ın oğlu Selim Mert Özakın ilaç Takibe alınan anne, bir süre sonra iyileşmeye başladı. Daha sonra bakıcı Güllü P. yaşlı kadınla ilgilenirken Güner Özakın hayatını kaybetti. Yaşlı kadının vefatının ardından bir süre sonra Güllü P. ile görüşen Selim Mert Özak’ın, annesinin ilaç kullandığı öğrenildi. organizeverilmediğini öğrendi.

Bakıcı ihmalkar mı?

Bakıcı yanlışlıkla höpürdettiİhmalin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gelen Selim Mert Özakın, Güllü P. hakkında savcı oldu. bir suç duyurusunda kurmak. Özakın’ın şikayet dilekçesinde, annesinin bakıcının sorumsuzluğu nedeniyle öldüğü ve cinayet suçunu işlediği belirtildi. Şikayet sonrası bakıcı hakkında savcılık tarafından soruşturmabaşladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu