Ekonomi

Dört çocuk annesi, devletin desteğiyle 230 koyunluk sürünün sahibi oldu.

Adana’nın İmamoğlu ilçesinde yaşayan 33 yaşındaki 4 çocuk annesi Esme Elle, 2016 yılında devletten Genç Kadın Girişimci desteğiyle bugün 230 koyunluk sürünün sahibi oldu.

Eşme, elden aldığı destekle 40 koyun satın aldı. 4 çocuğundan 40 koyunu ayırmayan bir eli ile onlara çocukları gibi sahip çıktı. Yedi yılda koyun sayısı 230’a ulaştı. Elle, 4 çocuk annesi ev hanımıyken 230 koyunluk sürünün sahibi oldu.

Esme Elle’nin eşi Sami Elle ile birlikte, ailesinin çocuklarına kimseye muhtaç olmadan baktıklarını ifade ederek, “Genç Kadın Girişimcilerimizin desteğiyle, İmamoğlu İlçemizin destekleriyle 2016 yılında 40 koyun aldık. Ziraat Müd.Orada otlaklarımız kısıtlıydı bizde Kozan’a geldik.Burayı da şikayet ettiler.Burada yer kiraladım.40 koyuna hibe ile başladım.Şimdi 230 koyunum var.Burada hayvanlarıma karşılıksız bakıyorum. Kimseye muhtaç değil. Çocuklarım onlar sayesinde büyüyor. Önceden bize yetiyordu, son iki yıldır her şey çok kıymetli. Fiyatlar biraz düşerse hayvanlarımız daha iyi olacak “Yem ve mera desteği verilirse, amacım daha büyük bir sürüye sahip olmak. Hayvan üretmeye devam edeceğim, bu bizim işimiz. Onlara eşimle birlikte bakıyorum. Kuzular güçtür, kuzular farklı ilgi ister. Temel sorum çözülürse hayvanlarımız daha verimli olur” dedi. – ADANA

kahramankazanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu